Ideiglenes zárvatartás: Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2025. január 25. (szombat) - 2025. február 8. (szombat) között zárva tart.

Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

NAGY IVÁN (1824-1898)IVÁN NAGY (1824-1898)IVÁN NAGY (1824-1898)

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
palocmuzeum.hu

Megjelenés formátuma

Megjelenés fajtája

Intézmény

Terjedelem

Téma

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
https://palocmuzeum.hu/a-muzeumrol/a-muzeumrol/alapitonkrol-nagy-ivanrol/
Szövegrész

"[...]1855-ben Toldy Ferenc ajánlására a pesti Egyetemi Könyvtárba nevezték ki. A könyvtárnál eltöltött 15 év alatt teljesedett ki történetírói tevékenysége, jelentek meg legfontosabb munkái, köztük máig a legnagyobb hatású, az 1857-68 között íródott XIII kötetes Magyarország Családai. Az I. kötet megjelenése 1857-ben valóságos tudományos meglepetésként hatott. Nagy Iván szintén rengeteg fáradtságot szentelt címertani munkásságának. A fentebb említett alapműve ennek a történeti segédtudománynak is fontos forrása. Részt vett a Siebmacher-féle címer-korpusz magyarországi részének szerkesztésében. Folyóirat alapításába kezdett, Knauz Nándorral együtt jelentették meg a rövid életű Magyar Tudományos Értekezőt. 1867-ben egyik alapító tagja volt a Magyar Történelmi Társulatnak. Megszerzett tudását egyetemi katedrán szerette volna érvényesíteni, azonban az Egyetemi Könyvtár megüresedett igazgatói állására beadott pályázatai eredménytelenek maradtak. 1870-ben, megválva az Egyetemi Könyvtártól az Országgyűlés Képviselőházi Naplójának szerkesztője lett. A levelező tagság után 1874-ben a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjai sorába választották. [...]"