Sikeresen zárult a Múzeumok Őszi Fesztiválja az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

A Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozata keretében épülettúrákkal, tárlatvezetésekkel, könyv- és restaurátorműhely-bemutatókkal, valamint koncertekkel vártuk az érdeklődőket.

A fesztivál idei programsorozatán háromszázötven látogatónk könyvtártúráinkon keresztül betekintést nyerhetett a könyvtár történetébe és műemléképületének termeibe, megismerkedhetett a restaurálás folyamatával, valamint Eötvös Loránd életével és munkásságával. A tudományok és könyvek kedvelőit Janus Pannonius a humanizmustól a barokkig – Válogatás az Egyetemi Könyvtár és Levéltár gyűjteményéből címmel kiállításunk megtekintésére invitáltuk. Vendégeink részt vehettek Ádám István gitárkoncertjein, muzeális értékű könyveink bemutatói során pedig könyvtárunk különleges kiadványaiba nyerhettek betekintést. Mindenkit szeretettel várunk jövőbeni rendezvényeinken is!

ELTE EKL