Ideiglenes zárvatartás: Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2025. január 25. (szombat) - 2025. február 8. (szombat) között zárva tart.

Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

gyűjtemény

"Előkerült azonban a Budapesten, az ELTE Egyetemi Könyvtárban őrzött pálos vonatkozású iratanyag (Acta generalia) VII. kötetének 1735. évi bejegyzése, mely szerint akkoriban a pálos rend bécsújhelyi levéltárában őrizték a Csepellényi György ügyében 1689-ben végzett vizsgálat anyagát, tehát elképzelhető, hogy nem jutott el Rómába az eredeti."
'Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár idén ősszel is csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiváljához. [...]"
"[...] Ezt követően a Multiverzumban folytatódik a magyar nyelv napja, a műsor először az Országos Széchenyi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is. A Csukás Meserádió egyik felolvasója, Hűvösvölgyi Ildikó és Panegl Zsófia mesekutató a mesék nyelvéről beszélgetnek, Tripolszky Anna műsorvezető pedig a Montágh Testület beszédtechnika óráján vesz részt.[...]"
"[...]Egy másik esetben pedig egy nagy néprajzi gyűjteményből jöttek csodás könyvek, a gyűjtők pillanatok alatt hírét vették, hogy nálunk micsoda ritkaságokat vásárolhatnak. Aztán kiderült, hogy az ELTE könyvtárából emelte el a köteteket, az aki behozta” – mondja Szőnyi Endre, aki az Andrássy úti antikvárium után dolgozott a Váci utcaiban is.
"[...] Ahogyan a fent említett levelekből, valamint Nagy János és a tanúk vallomásaiból kiderül, Csepellényi mártíromsága csodák sorával egészült ki. Több tanú is vallotta, hogy kínzói meglepődve látták: a szerzetes testén látható sérülések nem véreznek. Nagy János vallomása szerint a páter temetésekor a holttest kezében elhelyezett viaszkehely Úrfelmutatáskor meghajlott, és maga Csepellényi több alkalommal is megjelent neki.
"[...]November 16-án szombaton a Kunszt stábja a Magyar Nemzeti Galériába látogat, ahol a képzőművészet és a nyelv összefonódását kutatják. A Multiverzumban folytatódik a magyar nyelv napja, a műsor először az Országos Széchényi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is.
"[...] Ezt követően a Multiverzumban folytatódik a magyar nyelv napja, a műsor először az Országos Széchenyi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is. [...]"  
"[...]A Széchenyi Könyvtárba kalauzolja el a nézőket: az intézmény kézirattárában olyan különleges kéziratokat mutatnak be, amelyeket a közönség nem láthat, majd megnézik az ELTE könyvtárának és levéltárának kódexeit is. A Csukás Meserádió egyik felolvasója, Hűvösvölgyi Ildikó és Panágl Zsófia mesekutató a mesék nyelvéről beszélgetnek, Tripolszky Anna műsorvezető pedig a Montágh Testület beszédtechnika óráján vesz részt. [...]"