Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

Magyar nyelvű e-könyvek

 

  Egyetemünkön a távoktatás megkönnyítése érdekében olyan elektronikus tartalmakat ajánlunk oktatóink figyelmébe, amelyeket a hallgatók is elérhetnek otthonról. Az itt ajánlott digitális tartalmakat két nagy csoportba rendeztük. Az előfizetéses tartalmak csak az ELTE internethálózatáról érhetőek el ingyenesen, de a megfelelő azonosítókkal és informatikai szolgáltatásokkal ugyanolyan feltételek mellett lehet azokat használni, mintha közvetlenül az ELTE internethálózatához kapcsolódna a számítógépünk. Az előfizetéses digitális tartalmak (e-könyv, digitális folyóirat adatbázisok stb…) mellett számos ingyenes, magyar vagy részben magyar nyelvű tartalom is elérhető különféle szolgáltatók weblapjairól. Ezek is értékes forrásai lehetnek egy távoktatási tananyag-portfólió kialakításához. Reméljük, ezzel a rövid összefoglalóval oktatóink segítségére lehetünk! 

  Mire való a shibboleth, VPN, stunnel szolgáltatás? Itt olvashat erről részletesen.

Előfizetéses e-könyv tartalmak az ELTE-n:

A SZAKTÁRS felületén keresztül számos magyar kiadó e-könyv kinálatából válogathatunk. A tartalmakat eduID (shibboleth) azonosítás után érhetjük el. Részleteket a kiadói tartalmakról itt olvashat.

  • Attraktor Kiadó
  • Balassi Kiadó
  • Gondolat Kiadó
  • Kortárs Kiadó
  • Kronosz Kiadó
  • L’Harmattan Kiadó
  • Mentor Könyvek Kiadó
  • Napvilág Kiadó
  • Osiris Kiadó
  • Tinta Kiadó

Kossuth Kiadó e-könyvei (VPN/ Stunnel szolgáltatással) és a Typotex elektronikus termékei (Shibboleth azonosítással) a saját online felületükről érhető el. Tájékoztatást az EKL weblapjáról     kaphatunk részletesen, itt.

 

Ingyenesen elérhető tartalmak:

   Az ingyenesen elérhető tartalmak között először is érdemes az intézményi repozitóriumokra felhívni a figyelmet.

Az ELTE EDIT, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Digitális Intézményi Tudástára számos e-könyvet, már feltöltött ELTE-s oktatási anyagokat tartalmaz.

Magyar Elektronikus könyvtár, Az Országos Széchenyi Könyvtár weblapján 19841 magyar nyelvű e-könyvet, dokumentumot olvashatunk ingyenesen teljes terjedelemben.

Hungaricana adatbázisok célja, az NKA által támogatott közgyűjteményi digitalizálások eredményeinek bemutatása, publikálása. Elérhető e-könyv tartalmak:

  • Könyv és Dokumentumtár
  • Mapire
  • Térkép és Építészeti Tervek

Europeana: A több millió tételt tartalmazó gyűjtemény európai levéltárak, múzeumok és könyvtárak digitalizált állományából származik. Például a ’Budapest’ kulcsszóra több mint kétszázezer magyar nyelvű találatot adott az oldal keresőmotorja.

  Témakörök: Ének-zene, Helytörténet, Idegen nyelv, Műszaki tudományok, Művelődéstörténet, Művészetek, Sport, Társadalomtudományok, Természettudományok, Üzleti tudományok, Világirodalom, Világtörténelem.

Természetesen ennél sokkal kisebb szakgyűjtemények is elérhetőek, mint például a Pedagógiai folyóiratok és e-könyvek

Az internetet böngészve számos olyan oldallal találkozhatunk, amelyek olyan tartalmakat tesznek „ingyenesen” elérhetővé, bár regisztrációhoz kötve, amelyek szerzői jogállása nem tisztázott, vagy illegális. Ilyen kalóz-tartalmakat ne osszunk meg a hallgatóinkkal!