Új tanév régi-új közösségi térrel

Az Egyetemi Könyvtár az ELTE támogatásával a nyár folyamán korszerűsíti különleges szépségű és hangulatú Nagyolvasótermét (Dísztermét).

Az elektromos hálózat felújítását is magába foglaló átalakítás célja, hogy a kiállításoknak, rendezvényeknek és a 18. századi könyvgyűjteménynek is otthont adó termet, e funkciók megtartása mellett, a megnövekedett olvasói igényekre való tekintettel ismét visszaadjuk olvasóinknak.

A felújítással egy nagyobb, több funkciójú, akár közös tanulásra, olvasásra,beszélgetésre és internetezésre (wifi használatára) is alkalmas „hangos olvasótermet” tudunk majd biztosítani könyvtárunk használóinak.

A felújítási munkák szeptemberben fejeződnek be, s a terem várhatóan már októberben nyitva áll a látogatók előtt.

A munkálatok idején a 18. századi dokumentumállomány egy része korlátozottan használható, ezért olvasóink megértését és türelmét kérjük.