Elkötelezettség a minőség iránt – Vezetői tréningen vettek részt az EKSZ munkatársai

A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával 2023. május 9. és 11. között vezetői képzésre került sor az Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ) könyvtárvezetői és az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár vezetői és munkatársai részvételével.

A háromnapos tréning során a résztvevők megismerkedhettek a vezetői szerepek ellátáshoz szükséges készségekkel, képességekkel és személyes tulajdonságokkal, valamint testreszabott motivációs és teljesítmény-ösztönző módszerekkel az együttműködés eredményessége érdekében. Átfogó képet kaphattak továbbá a célravezető tárgyalási gyakorlatról, a hatékony kommunikációról és a konfliktuskezelésről.

A képzés célul tűzte ki az EKSZ vezető pozícióban dolgozó munkatársai vezetői készségének és képességeinek fejlesztését, valamint a jól használható, gyakorlatban is működő eszközök bemutatását. A tanultak alkalmazásával csapatuk és könyvtáruk egészének teljesítményét és hatékonyságát is javíthatják.

ELTE EKL