Könyv, talár, tudomány – Egyetemtörténeti kiállítás

Tárlatunkon az Eötvös Loránd Tudományegyetem történetének nagyobb fordulópontjait tekinthetik meg vendégeink az Egyetemi Könyvtár és Levéltár egyetemtörténeti gyűjteményében őrzött emléktárgyak segítségével.

Jelképeken keresztül követhetik nyomon a jezsuita alapítású és a katolikus oktatást szolgáló intézmény fejlődését az állami és királyi egyetemmé váláson át az alapítás 300. évfordulójáig. Az 1949-ben bevezetett egyetemi reform után számos szokás gyakorlása véget ért, a kapcsolódó reprezentációs eszközök pedig múzeumokba kerültek. E tárgyak 20–21. századi sorsára a tárlat virtuális termében derül fény.

A kiállítás hétköznapokon 10.00 és 15.00 óra között látogatható, jelentkezni a titkarsag@lib.elte.hu e-mail címen lehet.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Diploma Inaugurale, 1780. március 25. (részlet)