2024. március 18., hétfő – 14:14
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a Theodor von Sickel-emlékérem.
2024. február 15., csütörtök – 11:37
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium emlékplakettje.
2024. január 31., szerda – 16:23
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
A 2024. évtől az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár is tagja az Universeum European Academic Heritage Networknek.
2024. január 12., péntek – 08:44
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a Szilágyi Sándor-emlékérem.
2023. december 18., hétfő – 14:44
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
A Társadalomtudományi Kar alapításának 20 éves évfordulóját ünnepli ebben az évben.
2023. december 13., szerda – 09:49
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya az éremtároló szekrény.
2023. november 8., szerda – 13:50
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a maldív dió (Lodoicea maldivica).
2023. október 4., szerda – 17:00
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a Radnóti Miklós-kisplasztika, mely Varga Imre alkotása.
2023. szeptember 8., péntek – 08:33
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya egy latin nyelvű tankönyv.
2023. augusztus 24., csütörtök – 13:57
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár három munkatársa 2023. július 17. és 20. között az Erasmus+ ösztöndíj program keretében tanulmányúton vett részt a berlini Humboldt Egyetemen működő, a németországi tudományos egyetemi gyűjteményeket koordináló szervezet meghívására.
2023. július 27., csütörtök – 14:02
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya Hantken Miksa világkiállításon díjazott Nummulites-preparátumai.
2023. július 5., szerda – 14:56
EKL Egyetemi Könyvtár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya a Pável Ágoston-emlékszoba.
2023. június 21., szerda – 15:35
EKL Egyetemi Könyvtár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya Gothard Jenő passzázsműszerei.
2023. június 14., szerda – 11:47
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
Az egyetemi örökségkoordináció 2023. június 9-én rendezett találkozója alkalmából a működési engedéllyel rendelkező hazai egyetemi muzeális gyűjtemények, múzeumok munkatársait láttuk vendégül.
2023. május 8., hétfő – 15:18
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya májusban a rétisas.
2023. április 25., kedd – 13:11
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
A kiállítást a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont munkatársai Klebelsberg Kuno (1875–1932) művelődéspolitikus halálának 90. évfordulóján, 2022-ben állították össze. A Pécsi Tudományegyetem utazókiállítása 2023. április 24-étől egy hónapig ingyenesen megtekinthető az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár aulájában.
2023. április 14., péntek – 10:01
EKL Egyetemi Könyvtár
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár – Egyetemtörténeti Gyűjtemény a kultúráért és innovációért felelős miniszter működési engedély kiadásáról szóló határozata alapján közérdekű muzeális gyűjteménnyé vált.
2023. április 6., csütörtök – 13:09
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya áprilisban Pais Dezső névjegykártyája.
2023. március 8., szerda – 15:12
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya márciusban a Szondi-teszt.
2023. február 8., szerda – 12:58
Egyetemi Könyvtár és Levéltár
„Mozaikok az ELTE örökségéből” címmel indított sorozatunk az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be. A hónap műtárgya februárban a Kabaréplakát.